RODINNÁ VÝCHOVA, Landová Petra

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

22.-24.6.2O Shrnutí učiva. Všichni žáci, kteří ode mě nemají informaci o výsledné známce, mě zašlou ještě výpisky z resuscitace(viz poslední úkol).

Děkuji PL 

Dobrý den, dnes musím uzavřít známky. Žádám všechny žáky, aby odevzdali chybějící úkoly dnes, 15.6.,nejpozději do 12ti hodin . Děkuji PL

Dú 8.-15.6.20 Dobrý den, na tento týden vám ukládám poslední úkol. Týká se první pomoci. Splňte toto:

1)Do školního sešitu si napište nadpis- Základy první pomoci

2)Přečtete si základní informace na https://zachrannasluzba.cz/zaklady-prvni-pomoci/

3)Z tohoto odkazu udělejte stručné výpisky do sešitu,pouze oddíl s názvem resuscitace si vypište podrobně

4)Zápis s resuscitací mě pošlete emailem do 15.6. 

 

 

Dú 2.6.-8.6.20 Dobrý den milí žáci. Blížíme se do finále. V tomto měsíci náš čeká poslední téma, a to: Ochrana člověka za mimořádných okolností. Vaším úkolem na tento týden je : 1)Zapsat si do sešitu toto téma2) Vzpomenout si na loňský projektový den, který byl věnován ochraně člověka za mimořádných okolností. 3)Do sešitu si vypsat alespoň pět okolností, které považujete za mimořádné. 4)Měla by být pandemie covid 19 zahrnuta do mimořádných okolností? ANO X NE5)Odpovědi  z bodu 3 a 4 mě zaslat emailem nejpozději do pondělí 8.6.  

Dú 26.5.-1.6.20 Dobrý den, stále od všech nemám splněný úkol 19.-25.5. Pro tyto žáky zasílám odkaz,(charlijen.net/wp-content/uploads/Náboženství_a_sekty_v_ČR.pdf), 
který mohou využít. Dále nabízím také správné řešení úkolu 12.-18.5.20, a to : judaismus, hinduismus, budhismus, křesťanství, islám.
Tento týden splňte prosím toto:1) Vypracujte referát na jednu společensky nebezpečnou sektu a tento mě zašlete emailem do 1.6.20 

Dú 19.-25.5.20  Prosím žáky, kteří ode mne nemají zpětnou vazbu ohledně úkolu z minulého týdne, aby mě ho zaslali znovu. Stále ho od všech ještě nemám!   Tento týden si prosím do školních sešitů napište nadpis: SEKTY a splňte následující úkoly.  1) Pod nadpis si opište tuto definici:Sekta. ... Obecná, široce společensky přijímaná definice považuje za sektu minoritní náboženské uskupení, svým učením vyhraněné vůči konformním náboženským směrům či některé části jejich učení. Často bývají charakterizovány přítomností autority, k níž směřuje tok peněz jejích členů. 2) Pomocí internetu si udělejte velmi stručné výpisky o sektách a náboženských hnutí v ČR3)Do sešitu si vypište 5 nejvíce společensky nebezpečných sekt z celého světa4)Splněný úkol č. 3 mě prosím pošlete emailem do 25.5.20   

Dú 12.5-18.5.20 Dobrý den. Děkuji za zaslané odpovědi na kontrolní otázku z minulého týdne, ale bohužel ještě někteří úkol nesplnili. Napravte to prosím. tento týden pokračujeme v náboženství,, čili i tento týden budete poctivě tvořit výpisky do vašich školních sešitů. Splňte prosím toto:1)Zapište si stručné charakteristiky k těmto náboženským směrům (můžete použít wikipedii- Náboženství ve světě):-Budhismus,-Islám,-Křesťanství2) Seřaďte všech pět náboženství dle stáří od nejstaršího po nejmladší a toto mě pošlete emailem do 18.5.

Dú 5.5-11.5.20 Celý květen se budeme zabývat novým tématem, a to různými druhy náboženství a sekt. V tomto týdnu splňte prosím toto:1)Prosím o odpověď pomocí emailu na tuto kontrolní otázku: Které návykové látce se přezdívá špek? 2) Do školních sešitů si napište nadpis -Náboženství a přepište si tuto definici: Náboženství je názor určité skupiny lidí na otázku, jak vznikl a jak funguje svět. Většina věří v nadlidské či nadřazené síly, ukryté v osobě bohů nebo jen jednoho boha, jiná náboženství nemají žádného, protože věří, že existence světa je jen nevysvětlitelná.3)Zapište si stručné charakteristiky k těmto náboženským směrům (můžete použít wikipedii- Náboženství ve světě):-Hinduismus-Judaismus

Dú 28.4.-4.5 Děkuji všem za odevzdané referáty. Bohužel stále nemám odevzdaný referát od žáků - Součka. Důrazně žádám,žáka Součka aby se mě ozval a uvedl vše do pořádku.Na tento týden máte za úkol opět navštívit stránky www.drogy.cz  a pomocí této příručky opět zpracovat stručné výpisky do školního sešitu, tentokrát na tyto na témata:-Inhalanty-Heroin-LSD-Zneužívání léků na předpis. Zpracujte tyto témata zodpovědně, není vyloučeno, že příští týden ode mne dostanete na toto téma kontrolní otázky a že budu od vás chtít i foto školního sešitu.Děkuji 

Dú 21.4.-27.4 Na tento týden máte za úkol navštívit stránky www.drogy.cz, přečíst si úvod a  pomocí této příručky vytvořit stručné výpisky do školního sešitu na tyto na témata:Marihuana-Alkohol-Extáze-Kokain a creck -Pervitin. 

16. 4. Omlouvám se všem, komu nešel poslat email,špatně se mi zkopírovala adresa,  nyní je již správně.Všem, od koho mě referát došel, jsem dnes zaslala zpětné info, pokud jsem vám tedy neodpověděla, znamená to , že váš referát nemám a prosím o jeho opětovné zaslání.  Děkuji.  

14.4.- 21.4. Pokračujeme na téma :Návykové látky, konkrétně :Drogy.Ve vašich sešitech máte mít hotové výpisky na téma: Prevence zneužívání návykových látek, doufám, že jste toto poctivě vypracovali všichni a že nezapomínáte při této práci na nadpis, datum a úpravu. Apeluji také na žáky, kteří mě ještě neodevzdali referát: Návykové látky, aby tak obratem učinili.Tento týden máte za úkol vytvořit výpisky do sešitu na téma: Rozdělení drog dle různých hledisek, a to:  1)Podle postoje společnosti- Legální drogy X Nelegální drogy  2)Dle rizika pro uživatele- Měkké drogy X Tvrdé drogy  3)Dle působení na psychiku člověka- Tlumivé X Povzbuzující X HalucinogenníKe každému druhu vypište definici a uveďte které z návykových látek do této skupiny patří.  

  7.4.-14.4. Vypracovat referát na téma Návykové látky, dle vlastního výběru a tento zaslat nejpozději do 14.4. na můj, výše uvedený email.    

31.3-6.4. Přečíst uč. str. 107-114 a udělat stručné výpisky do školního sešitu.

17. -24.3.20 DÚ Referáty na téma pohlavní choroby  

RV-   Vypracovat referát na téma pohlavní nemoce a tento zaslat do 24.3.2020 na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   Dále přečíst v učebnici str. 107-124, ze str. 107-114 (Prevence zneužívání návykových látek) udělat stručné výpisky do školního sešitu.  

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zřizovatel

Kdo je připojen

Právě přítomno: 93 hostů a žádný člen