Koronavirus - důležité informace

 

V souvislosti se šířením virového onemocnění způsobeného novým typem koronaviru SARS-CoV-2, způsobujícím onemocnění COVID-19, předkládáme důležité informace:

 

V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření základních škol je k nahlédnutí Informace ČSSZ pro rodiče a školská (obdobná) zařízení, jak zákonní zástupci žáků mohou uplatnit nárok na ošetřovné. Z uvedeného postupu jednoznačně vyplývá, že žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školy vydává škola, kterou dítě navštěvuje.

 

Škola bude uzavřena i pro nasmlouvanou doplňkovou činnost (pronájem Tv a učeben).

 

V případě zájmu o čerpání ošetřovného, napište žádost na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (nezapoměňte uvést jméno, příjmení a třídu žáka) a potvrzený formulář žádosti o ošetřovné vám bude zaslán zpět.

 

Na základě mimořádného opatření, které je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19, je výuka až do odvolání přerušena. V provozu rovněž nebude školní jídelna ani školní družina. Obědy budou žákům vždy automaticky odhlášeny. Kompletní informace k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví k uzavření škol jsou k nahlédnutí zde.

 

Výuka žáků bude zajištěna v týdnu od 16. 03. 2020 přes webové stránky školy – „Třídní weby“.


Lyžařský kurz žáků 8. a 9. ročníků se nekoná. Vložená záloha bude vrácena na účet odesílatele.

 

Od 7. března 2020 vešlo v platnost mimořádné opatření. Toto opatření se týká povinné karantény v délce 14 dní po návratu z Itálie.

 

Další informace lze telefonicky získat u Krajské hygienické stanice Středočeského kraje na čísle: +420 736 521 357

 

Základní prevencí této infekční nemoci je dodržování základních hygienických návyků, tedy hygieny rukou, etikety kýchání, nezdržování se v prostorech s velkým počtem osob, pestrá strava a dostatečný přísun vitamínů.

 

Jako edukační pomůcka byl zaslán informační leták, který vydal Státní zdravotní ústav a je k nahlédnutí zde.

 

Důležité odkazy

Ministerstvo školství, mláděže a tělovýchovy

Ministerstvo zdravotnictví

Státní zdravotní ústav

Ministerstvo zahraničních věcí

Hygienické stanice a zdravotní ústavy

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zřizovatel

Kdo je připojen

Právě přítomno: 43 hostů a jeden člen